Technologia

BETON GRC (GFRC) – to bardzo wytrzymały, trwały materiał, o zwiększonej wytrzymałości na zginanie – parametrami zdający się zaprzeczać tradycyjnemu wyobrażeniu o betonie. Posiada jednak te same niepowtarzalne walory estetyczne, to samo szlachetne, surowe piękno i elegancję.

Jest materiałem bezpiecznym, mrozoodpornym, ogniotrwałym, w 100% naturalnym i ekologicznym.
Posiadamy ATEST PZH potwierdzający bezpieczeństwo produktów wykonanych z betonu architektonicznego GRC KROE.

KROE kładzie duży nacisk na jakość wykonania swoich produktów. Własne laboratorium betonu na bieżąco monitoruje cały proces produkcji.
Beton architektoniczny GRC KROE poddany jest stałej kontroli jakości i spełnia wysokie parametry wytrzymałościowe.

Kolory

W ofercie wybarwień betonu architektonicznego posiadamy szereg standardowych barw achromatycznych - szary, biały i antracytowy oraz bogaty wybór kolorów.
Wszystkie nasze produkty wykonane z betonu GRC barwione są w masie przy użyciu wyłącznie naturalnych barwników. Dzięki temu w przypadku uszkodzenia nie ma widocznej różnicy kolorystycznej pomiędzy wnętrzem a powierzchnią fabryczną produktu - jest to szczególnie istotne w przypadku betonowych płyt. Umożliwia to także późniejsze szlifowanie materiału i uzyskanie dowolnego wykończenia powierzchni betonu.

Faktury

Pokazujemy nowe oblicze betonu architektonicznego GRC oferując szeroki wachlarz możliwości wyboru zróżnicowanych faktur - autorskich KROE jak również z wykorzystaniem matryc do betonu firmy RECKLI.
Na zamówienie wykonujemy indywidualne wzory - od projektu do gotowego produktu.
Technologia betonu GRC oraz doświadczenie KROE pozwalają na odwzorowanie w betonie praktycznie każdej faktury.

Napisy

Napisy w betonowej płycie lub na powierzchni elementu z betonu architektonicznego mogą być wykonywane z gotowego pliku projektu CAD lub zaprojektowane przez KROE według wytycznych.
Napisy mogą być wypukłe oraz wklęsłe, wzory oraz logo po przedyskutowaniu możliwości.

Wykończenie

Oferujemy szeroką gamę możliwych wykończeń płyt betonowych oraz produktów z betonu architektonicznego.
Możemy sformatować płyty betonowe do wymaganych rozmiarów z pliku przesłanego projektu.
Część produktów z betonu GRC poddana może być na życzenie dalszej obróbce, gwarantując uzyskanie niepowtarzalnego efektu.

Antygraffiti

Specjalistyczny impregnat zapewniający możliwość umycia i oczyszczenia elewacji z betonu architektonicznego GRC w przypadku zniszczenia jej przez graffiti.

EKO+

Zastosowanie rozwiązania, które ułatwia usuwanie zabrudzeń z powierzchni betonowych - utleniając je pod wpływem działania słońca i deszczu - ma także korzystny wpływ na środowisko naturalne wiążąc szkodliwe substancje i oczyszczając powietrze, którym oddychamy.

Impregnacja głębia koloru / mat / połysk

Obróbka powierzchniowa – impregnacja hydrofobowa zmieniająca wygląd elementu z betonu architektonicznego GRC. W zależności od wybranej opcji, impregnat pozostawia powierzchnię matową, błyszczącą lub z efektem nasycenia koloru betonu.

Impregnacja hydrofobowa

Obróbka powierzchniowa – element betonowy jest kilkakrotnie zabezpieczany specjalistycznymi preparatami chroniącymi beton przed działaniem wody.

Mocny Połysk

Obróbka powierzchniowa, efekt "bliski lustra" na opracowanych powierzchniach z betonu architektonicznego.

Malowanie

Malowanie płyt betonowych GRC lub elementów z betonu architektonicznego na dowolnie wybrany kolor.

Stempel

Odciśnięty na trwałe w betonie znak lub napis. Oferujemy szeroką gamę możliwości materiałowych – od farb i lakierów poprzez rdzę aż do znaku wodnego.

efekt piasku

Obróbka powierzchniowa, nadaje płycie efektu szorstkości z wydobyciem kruszywa w zależności od mocy obróbki. Istnieje również możliwość obróbki wybiórczej- pozwala to kształtować wygląd płyty betonowej przy pomocy wzorów, grafik, znaków, napisów itp.

Elementy wycinane

Wycinanie z betonu liter, kształtów, znaków za pomocą precyzyjnego noża wodnego.

Wycięcie na wylot

Wycinanie w płytach betonowych napisów, znaków, wzorów za pomocą precyzyjnego, sterowanego komputerowo noża wodnego. Tworzenie mozaiki.

Szlifowanie

Zaoblenie krawędzi betonowego elementu, wyeksponowanie kruszywa w betonie, efekt gładkiej powierzchni lica.